Tarasy

 
Taras Twinson - konserwacja może być łatwa i przyjemna
inne zdjęcia Taras Twinson - konserwacja może być łatwa i przyjemna
  • Taras Twinson - konserwacja może być łatwa i przyjemna
  • Taras Twinson - konserwacja może być łatwa i przyjemna
  • Taras Twinson - konserwacja może być łatwa i przyjemna

Taras Twinson - konserwacja może być łatwa i przyjemna

Tarasy Twinson są niezwykle łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do tarasów drewnianych, nie wymagają corocznej, kosztownej konserwacji. Aby zawsze wyglądały jak nowe, wymagają pielęgnacji.

Na zdjęciach prezentujemy taras zamontowany przez naszą firmę w 2011 roku w bezpośrednim otoczeniu drzew sosnowych. Przez cztery sezony jego użytkownik nie podjął żadnych kroków pielęgnacyjnych. W tym czasie deski kompozytowe pokryły się ciemnym osadem i licznymi plamami żywicznymi.

Po czterech latach podjęliśmy się umycia tarasu przy użyciu myjki wysokociśnieniowej, stosując się do zaleceń producenta, jednak bez użycia jakichkolwiek detergentów. Na prezentowanych zdjęciach wyraźnie widać skuteczność tzw. Karchera. Czysta woda pod ciśnieniem usunęła większość zabrudzeń, pozostawiając niewielkie ślady żywiczne, które wymagały dodatkowego mycia z zastosowaniem chemii  i urządzenia czyszczącego wyposażonego w ruchome szczotki. Jak widzimy, nawet zaniedbany kompozytowy taras Twinson możemy szybko odnowić przed nadejściem sezonu wiosenno – letniego, a co najważniejsze, przy użyciu znikomych śródków i niewielkim nakładzie pracy.

W przypadku tarasów częściowo zadaszonych, stopień przebarwienia poszczególnych płaszczyzn może być różny. Można go wyrównać poprzez okresowe mycie, stosując się do powyższych zaleceń:

  • zalecane jest mycie tarasu dwa razy w roku wodą pod ciśnieniem z łagodnym roztworem wybielacza, 
  • maksymalne dopuszczalne ciśnienie to 100 bar,
  • dyszę myjki należy prowadzić z zachowaniem minimum 30-centymetrowego dystansu od powierzchni tarasu i zgodnie z kierunkiem ryflowania na deskach, 
  • nie należy wykonywać okrężnych ruchów dyszą.

Zapytaj nas

Jesli masz jakiekolwiek pytania dotyczace naszych produktow wypełnij i wysli poniższy formularz lub po prostu zadzwoń

person
mail
mode_edit
sms

 
Wyślij zapytaniearrow_forward

TIMBERLINE

Salon na Pradze Południe

Łukasz Komosiński

+48 504 168 465

lukasz@timberline.pl

ul. Grochowska 44,

05-077 Warszawa.

 

Salon na Mokotowie

Krzysztof Pliszka

+48 512 298 511

krzysztof@timberline.pl

ul. Bartycka 175 pawilon 5H,

00-716 Warszawa.

Zapytaj nashelp
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem
 
close